GORILLA

Kõvakaaneline, 40 lehekülge, 210x270

16.00 €
tk

Pere pisematele sobivas pildiraamatus kukuvad käed küljest ja jalad alt.

NB! Pealkiri on väga eksitav, inimahvidega pole sellel raamatul mingit seost.
Raamat räägib hoopis ülitundlikust lapsest, kes elab kõike väga sügavalt läbi ja mureneb pea iga tugeva tunde puhul. Vajalik raamat, eriti ülitundlike lastega peredele, kuigi vanemate ja eriti ema roll jäi selles raamatus olematuks või lausa veidi negatiivse maiguga. Soovitan sellegipoolest! Pildid on väga vahvad ja sobivad tekstiga imeliselt hästi.

Ulla Saar 
(lugematul hulgal auhindu võitnud illustraator ja raamatute asjatundja)
Goodreads, 07.09.2022

Emotsionaalne pildi­raamat suurtest tunnetest muljet­avaldava teksti ja illustrat­sioonidega. Tunnetega silmitsi seistes kogeb raamatu pea­tegelane Eino enda sees emotsioone nii tugevalt, et puruneb tükkideks. Poiss vajab täis­kasvanute abi, et end uuesti kokku saada.

Täiskasvanud aga väsivad lapse abistamisest ja paran­davad teda hooletult. Õnneks tuleb Eino lasteaia­rühma Väino, kellel on sama mure ja üks­teist aidates muutuvad nad tuge­vamaks, saavad parimateks sõpradeks ja alistavad looma­kujuga kiusaja.

Täiskasvanu loeb seda kindlasti teise pilguga kui laps, kuid pildid ja jutt ei ammendu ka peale mitme­kordset lugemist ja vaatamist.

  • Arvid Lydecki kirjanduspreemia nominent 2021
  • Eesti Lastekirjanduse Keskus soovitab
  • Raamatu väljaandmist toetas Soome kirjandusteabe keskus FILI

Lõik raamatust:

„Lasteaia­õpetajad, ema, isa ja teised ütlesid Einole, et ta ei peaks kõike enda sees nii tugevalt läbi elama. Asi tundus halb. Ta ei elanud meelega kõigele kaasa. Iga päev ajas midagi Einot seda­võrd naerma, kartma või kurvastama, et täis­kasvanud pidid appi tulema ja eraldunud keha­osad kinnitama.“

Lastekirjanduse keskus soovitab
Raamatu väljaandmist on toetanud Soome kirjandusteabe keskus FILI

Sirvi eelvaadet

Autor Miikka Pörsti
Tõlkija Lauri Juursoo
Illustraator Anne Vasko
Toimetaja Helve Hennoste
Küljendaja RidRis OÜ
Köide Kõvakaaneline
Lehekülgi 40
Ilmumisaasta 2022