POPI JA PISIKARU KOSMOSEREIS

Kõvakaaneline, 48 lehekülge, 210x270

18.00 €
tk

Popi ja Pisikaru kosmosereis aitab  lastel üle saada hirmust pimeduse ees! 

Poiss nimega Popi on raamatust lugenud, et taevaruum on täis tähti, mida võib öösel näha. Kuigi poisile pimedus eriti ei meeldi, võtab ta siiski julguse kokku ja otsustab õhtul taskulambiga õue tähti otsima minna. Ta saab üle oma hirmust pimeduse ees, kui kohtab taevast alla laskunud Pisikaru, kes selgitab Popile kuidas liigne valgusreostus häirib elu loomulikku kulgu. Lisaks sellele, et reklaamtulede valgusvihus pole näha tähistaeva valgusmerd, on häiritud ka näiteks väikelindude uni. 

Pisikaru võtab oma uue sõbra selga ja koos lendavad nad taevasse ning seiklevad päikesesüsteemi planeetide vahel, kus Popi saab isiklikult tuttavaks tähtkujudega, mida pimeduse saabudes meie taevas näha võib.

"Popi ja Pisikaru kosmosereis" on seikluslik ja samas väga hariv raamat taevaruumist, mille on kirjutatud Soome täheteadlane koostöös algklasside lastega, et raamatust leiaks vastused kõikidele huvitavatele küsimustele. Pisikaru annab raamatu lõpus nõu, kuidas koos abilisega kodus oma galaktikat luua ning võrdleb taevakehade suurust puu- ja juurviljadega. Kui Uraan on selles võrdluses näiteks väikese õuna suurune, siis Veenus oleks nagu metsmaasikas.

Kaasahaarav lugu, populaarteadusliku ja pildiraamatu ühendamine ning Juhani Anttila säravad illustratsioonid on õnnestunud tervik.

Helmet kirjandusauhinna žürii 2016

  • Helmet kirjandusauhinna nominent 2016
Lastekirjanduse keskus soovitab

Sirvi eelvaadet

Autor Tuukka Perhoniemi
Tõlkija Lauri Juursoo
Illustraator Juhani Anttila
Toimetaja Helve Hennoste
Köide Kõvakaaneline
Lehekülgi 48
Ilmumisaasta 2019