LOODUSE IMELISED EHITISED

Kõvakaaneline, 64 lehekülge, 280x340

18.90 €
tk

Loomariigis, nagu ka inimeste seas, võime kohata erinevate vald­kondade asja­tundjaid. Selles eba­tavalises atlases on luubi alla võetud disainerid, arhitektid, insenerid ja ehitus­eksperdid. Raamatust leiab eba­tavalisi maa-aluseid suur­linnu ja luksus­likke maa­pealseid elamu­rajoone, tagasi­hoidlikke ühepere­pesasid ja keerulisi korteri­komplekse, mida leidub isegi vee­kogudes.

Varblane hõivab mõnikord teiste lindude vana pesa või pesa­kasti, kuid ta võib ka ise pesa ehitada hoonete pragu­desse või räästa alla. Varblase pesa on suhteliselt suur ja kohev. Ehita­miseks kasutab ta kõrsi, karvu, taime­juuri ja isegi kaltse. Seest on pesa vooder­datud pehmete sulgedega.

Arvukate näidete hulgas on võimalik lähemalt tutvuda ööbiku või suitsu­pääsukese elu­paigaga, rätsep­lindude ja saba­tihase pesa­ehitus­tehnikaga, uurida, mis toimub kaevur­herilase pesas või mida kujutab endast mesilas­hotell. Saame tuttavaks võrgu­kudumise meistritega ja otsime vastust küsimusele, kas koda on kodu ja mis on ajutised pesa­paigad? Tuletame meelde inimeste poolt loodusele loodud pesa­paiku ja uurime, milli­seid ehitisi ja struktuure on inimene otse loodu­sest maha kopeerinud.

  • 2020. aasta Poola raamatu­blogijate rahva­hääletuse võitja illustrat­siooni kate­goorias.
  • 2020. aasta Poola Raamatu­kirjastajate Liidu Aasta kauneimate raamatute konkursi nominent laste ja teis­meliste raamatute kategoorias.
Lastekirjanduse keskus soovitab
Autor Emilia Dziubak
Tõlkija Lauri Juursoo
Küljendaja RidRis OÜ
Köide Kõvakaaneline
Lehekülgi 64
Ilmumisaasta 2022