VIHMAUSS RAINI KALALKÄIK

Kõvakaaneline, 48 lehekülge, 235x304

15.50 €
tk

Raamatu taga­kaas tõotab seiklus­likku põnevus­lugu, aga pigem on tegemist jabura muinas­jutuga, kus värvilised kala­kesed elavad muretult Tomu­tima jões, kuid kaval kala­mees Urmas tahab neid kinni püüda. Loo kange­laseks tõuseb vihma­uss, kes närib vaala mõõtu haugi kõhtu augu ja kõdistab teda, nii et auk rebeneb ja kala­kesed pääsevad vabadusse.

Jääb aru­saamatuks, kas tegemist on irooniaga või pehmeid elu­väärtusi propa­geeriva laste­raamatuga à la kala­mees ja haug on pahad ja kurjad.

Jaanus Vaiksoo
ajakiri Looming, mai 2022

Suureformaadilise ja kõva­kaanelise pildi­raamatu tekst on kirja pandud trüki­tähtedega ja sobib lapse esimeseks päris oma raamatuks, aga jutustus on nalja pärast põnev lugeda ka alg­kooli lõpu­klasside õpilastele.

Vihmauss Rain otsustab konksu otsas rippudes sealt põgeneda. Põge­nemise käigus saab ta aga viga, kuid Tomutima jõe hea­tahtlikud ja targad kalad ravivad ta kiiresti terveks. Peale vee­aluseid seiklusi jõuab ta tagasi kodu­mulda, kus ta kuuleb midagi sellist, mis paneb ta pöörase kiiru­sega tegutsema, et oma uusi sõpru aidata ja neile hea­teo eest tasuda.

Raamat sündis rahvus­vahelise koos­töö tulemusel, tähistamaks Eesti ja Ungari vahel sõlmitud diplo­maatiliste suhete 100. aastapäeva. Illus­trat­sioonide autor on kodu­maal erinevate auhinda­dega pärjatud ungari kunstnik Viktória Hitka. Raamat on ilmunud ka soome keeles nimega „Kaste­mato Tipan kalastus­retki“.

Raamatu välja­andmist toetas Eesti Kultuur­kapital. Aitäh!

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital

Sirvi eelvaadet

Autor Lauri Juursoo
Illustraator Viktória Hitka
Toimetaja Helve Hennoste
Köide Kõvakaaneline
Lehekülgi 48
Ilmumisaasta 2021