LUGUPEETUD LOOMAD JA LINNUD

Kõvakaaneline, 92 lehekülge, 210X255

20.22 €
tk

See raamat on pühendatud Eestimaal elavatele loomadele ja lindudele, keda kõiki võib hea õnne korral meie looduses vabalt kohata. Eestimaal elab üle 60 pärismaise imetajaliigi ja alates 2013. aastast valivad loodusharidusega seotud asutused ning lai ring loodushuvilisi nende hulgast aasta looma, et talle suuremat tähelepanu pöörata. Kõik senised laureaadid on pääsenud siia raamatusse valikuaasta järjekorras, mis on tagakaanel eraldi välja toodud. Esimene aasta loom oli hunt ja kümnes aastal 2022 karu. Kui aasta loomad on oma tähelepanu saanud, jätkub raamat imetajatega, kelle tiitlivõit seisab lähiajal kindlasti ees, ja raamatu lõpetavad mõned meie taevalaotuse tuntumad linnud.

Lisaks silmale ilusatele fotodele on raamatus ka ohtralt fakte, millest osa on teada ja tuntud, kuid kindlasti leiab iga looma ja linnu kohta ka midagi täiesti uut ja põnevat. 

Loomaliikidele aasta looma aunimetuse andmist korraldab MTÜ Aasta Loom koostöös erametsakeskuse, jahimeeste seltsi, looduskaitse seltsi, loodusmuuseumi, Tallinna loomaaia ja terioloogia seltsiga. 

Sirvi eelvaadet

Autor Lauri Juursoo
Toimetaja Helve Hennoste
Küljendaja RidRis OÜ
Köide Kõvakaaneline
Lehekülgi 92
Ilmumisaasta 2022