Loodusesõbra eripakkumine 2
09.04.2023
KOMPLEKT, mida raamatupoest veel ei saa, sest "Mis liblikas?" on nii värske raamat, et jõuab raamatupoodidesse alles aprilli teises pooles.
Võimalik on kokku panna ka oma loodusraamatute komplekt 3-6 raamatust.
Ilus päikesepaisteline aprilli algus on meelitanud taimi avama esimesi õisi ja lendu on tõusnud esimesed liblikad, kes on Eestis talvitunud. Just praegu on õige hetk saada osa looduse imelisest ärkamisest ja tärkamisest. Nende raamatute abil saad teada, kuidas elavad talve üle liblikad ja taimed, loomad ning linnud ja ebatavalisest atlasest saame teada, kes on looduse kõige imelisemad disainerid, arhitektid, insenerid ja ehituseksperdid. Ilusate värviliste fotode ja kergelt loetavate tekstidega laste teatmekirjandus sobib kenasti ka täiskasvanutele.
"Mis liblikas?" kuulub populaarsesse Silva Lehtineni loodusraamatute sarja, kus on ees ootamas juba "Mis mutukas?" ja "Mis õis?".
Liblikas läbib elu jooksul täismoonde ja neli väga erinevat elutsüklit: muna, röövik, nukk ning täiskasvanud liblikas. Eestis talvitub enamik liblikaliike munade või nukkudena. Ainult väga vähesed liigid talvituvad röövikute või valmikutena. Raamatust saabki lisaks liiginimedele teada:
- millised liblikaliike Eestis üldse kohata võib?
- milline on liblikate elutsükkel?
- kuidas nad talve üle elavad?
- kuidas nad paljunevad?
Ühtekokku leiab raamatust 60 liiki liblikaid, keda kõiki võib Eestis kohata. Värvikirevaid fotosid toetab lihtne ja selge tekst.
Raamatust "Looduse imelised ehitised" leiab ehitisi ja struktuure, mida inimene on otse loodusest maha kopeerinud. Vastuse leiab küsimus, kas koda on kodu ja mis on ajutised pesapaigad? Arvukate näidete hulgas on võimalik lähemalt tutvuda ööbiku või suitsupääsukese elupaigaga, aga ka rätseplindude ja sabatihase pesaehitustehnikaga. Uurida, mis toimub kaevurherilase pesas või mida kujutab endast mesilashotell.
Raamat võitis 2020. aastal Poola raamatublogijate rahvahääletuse illustratsiooni kategoorias ning samal aastal oli see ka Poola Raamatukirjastajate Liidu Aasta kauneimate raamatute konkursi nominent laste ja teismeliste raamatute kategoorias.
"Lugupeetud loomad ja linnud" on pühendatud Eestimaal elavatele loomadele ja lindudele, keda kõiki võib hea õnne korral meie looduses vabalt kohata. Eestimaal elab üle 60 pärismaise imetajaliigi ja alates 2013. aastast valivad loodusharidusega seotud asutused ning lai ring loodushuvilisi nende hulgast aasta looma, et talle suuremat tähelepanu pöörata. Kõik senised laureaadid on pääsenud raamatusse valikuaasta järjekorras, mis on tagakaanel ka eraldi välja toodud. Esimene aasta loom oli hunt ja kümnes karu. Kui aasta loomad on oma tähelepanu saanud, jätkub raamat imetajatega, kelle tiitlivõit seisab lähiajal kindlasti ees, ja raamatu lõpetavad mõned meie taevalaotuse tuntumad linnud.
"Mis õis?" abil muutub taimede määramine õite järgi väga lihtsaks. Imeilusa välimuse ja värvikirevusega lummavaid õisi jagub Eesti looduses kõikjale. Neid võib leida koduaedades, ojakaldail, raiesmikel ja isegi kõige pimedamates metsasoppides. Suurema luubi alla võetakse kõik meie levinuimad taimed, alates võilillest ja metsmaasikast, kuni hulgalehise lupiinini välja. Et õisi oleks lihtsam eristada, on nad jaotatud värvi järgi 4 erinevasse gruppi.
Neljane komplekt põhiraamatutega on raamatupoes mugavalt kohe saadaval selle lingi taga: Komplekt loodusesõbrale 2, aga komplekti võid ka ise kokku panna. Kui soovid komplektis teha muudatusi (mõne raamatu välja vahetada, juurde lisada või vähemaks võtta), siis kirjuta info@elustenesest.ee.